05_media

Media

Podstawowe informacje o AŻ
Podstawowe informacje o wspólnocie Anonimowych Jedzenioholików

Pierwszy mityng AJ odbył się w 1960 roku w Los Angeles. Wspólnota rozwinęła się; aktualnie funkcjonuje ponad 6,500 grup w ponad 75 krajach, zaś liczba członków przekracza 60 000. Program AJ jest skierowany do osób cierpiących na kompulsywne objadanie się i oferuje zdrowienie na trzech poziomach: fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Dwunastokrokowy program zdrowienia wzorowany jest na programie Anonimowych Alkoholików. Członkowie AJ zaangażowani w program odkrywają, że ustaje potrzeba kompulsywnego jedzenia, a diety zakończone efektem jo-jo należą do przeszłości.

AJ nie jest związane z żadną publiczną ani prywatną instytucją, ruchem politycznym, ideologią ani doktryną religijną; nie zajmuje stanowiska wobec spraw spoza Wspólnoty.
W AJ ma swoje miejsce każdy, kto uważa, że ma problem z jedzeniem, niezależnie od objawów zaburzenia. Niektórzy członkowie AJ cierpią na otyłość, inni mają umiarkowaną nadwagę; są osoby z przeciętną wagą ciała albo z niedowagą. Niektóre osoby potrafią przez jakiś czas kontrolować swoje zachowania związane z jedzeniem, inne utraciły nad nimi wszelką kontrolę. Jedynym warunkiem uczestnictwa w AJ jest pragnienie zaprzestania kompulsywnego jedzenia.

W AJ nie ma obowiązkowych składek ani innych wymaganych opłat. Wspólnota utrzymuje się sama poprzez dobrowolne datki uczestników oraz sprzedaż literatury.
Więcej informacji na temat AJ znajduje się w materiałach: Czym jest AJ oraz Informacja dla przedstawicieli zawodów medycznych.

Prosimy, dajcie nam znać, w jaki sposób możemy lepiej was informować o programie Anonimowych Jedzenioholików. Nie wahajcie się skontaktować z nami w sprawie uzyskania dodatkowych informacji. Czekamy na wasze pytania.